Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 27 z zespołu 153 kart ewidencyjnych budynku z czasów okupacji niemieckiej.

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna z naklejoną czarno-białą fotografią w prawym górnym rogu. Fotografia opatrzona opisem odręcznym „Foto 374/11”. Zdjęcie przedstawia  budynek mieszkalny nr 27 przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów w Gdyni. Budynek 5-kondygnacyjny z użytkowym poddaszem i dwuspadowym dachem i mansardą. Budynek w ujęciu boczno frontowym. Ściana widoczna z lewej strony fotografii pozbawiona okien. Parter budynku z przeznaczeniem na lokale użytkowe, z trzema witrynami sklepowymi. Nad witryną usytuowaną z lewej strony, na wysokości drugiej, trzeciej i czwartej kondygnacji, znajdują się balkony.
Budynek bezpośrednio przylega do widocznego wgłębi zdjęcia budynku numer 29 i stanowi z nim jedną całość. Przed budynkiem widoczny deptak, a na nim dwoje przechodniów: mężczyzna w czarnym garniturze oraz dziewczynka pchająca wózek. W prawej części zdjęcia drzewa liściaste. W lewej dolnej części zdjęcia widoczne ogrodzenie o konstrukcji murowanej z drewnianymi szczebelkami, a za nim gęsto zadrzewiony ogród.. W tle wzgórze porośnięte trawą oraz las.
W lewym górnym rogu karty znajduje się numer sygnatury oraz szkic położenia budynku naniesiony czarnym i czerwonym tuszem. Szkic opatrzony odręcznym podpisem z korektą nazwy ulicy z niemiecko na polskojęzyczną. Na odwrocie karty znajduje się opis techniczny budynku w języku niemieckim. Rubryka z nazwą ulicy wypełniona jest maszynopisem: „Albert-Forster/150-te”, przekreślona i poprawiona ręcznie na „Morska- Czerw. Kosynierów”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/30/132

Wymiary: 21,3x20,6cm (wymiary karty); 6,8x 9,8 cm (wymiary

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL