Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej 69/71 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionymi danymi technicznymi budynku w języku niemieckim, z czasów okupacyjnych.  
Na fotografii budynek mieszkalny, przy ulicy Morskiej 69/71 (dawniej Czerwonych Kosynierów) czterokondygnacyjny, o ośmiu osiach w elewacji południowej i czterech w bocznej, otynkowany, o dachu płaskim. W widocznej frontowej elewacji ryzality na osiach pierwszej i ósmej. W dwóch centralnych osiach sześć balkonów. W elewacji bocznej po trzy balkony płaskie w osiach skrajnych.
Teren przynależny do budynku, ograniczony metalową siatką zamontowaną na cementowych wygiętych u nasady słupach z zakończonych drutem kolczastym. Przy drodze widoczne słupy trakcji elektrycznej, na pierwszym od lewej, numer 17. W tle widoczne drzewa.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „Albert-Foster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u – „Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną – „Morska”

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/30/103

Wymiary: 20,7 x 21,3 cm (karta), 6,6 x 9,9 cm (fotografia)

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL