Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej 63 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku w języku niemieckim, z czasów okupacyjnych.  
Na fotografii budynek typu barakowego o przeznaczeniu przemysłowym, przy ulicy Morskiej 63 (dawniej Czerwonych Kosynierów) parterowy, elewacja wykonana z desek. Widoczne duże, prostokątne otwory okienne i drzwiowe. Na pierwszym planie, po prawej stronie fragment konstrukcji metalowej. Po lewej stronie fotografii, w elewacji budynku widoczne dwa przeszklone otwory okienne i otwór drzwiowy. Na osi centralnej budynku, stoi mężczyzna w garniturze i kapeluszu, trzymający łatę. Przy lewej krawędzi fotografii, widoczna młoda kobieta w otworze drzwiowym i opierający się o ścianę chłopiec. W tle widoczne niewyraźne zarysy zabudowy.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „Albert-Foster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u – „Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną – „Morska”. W wersie określonym przez rubrykę ze słowem „Lage”, w ostatniej rubryce, napis wykonany maszyno-drukiem „Schlosserei Stoeck”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/30/109

Wymiary: 20,7 x 21,3 cm (karta), 6,8 x 9,8 cm (fotografia)

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL