Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej 147 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku. Na fotografii budynek mieszkalny przy ulicy Morskiej 147 (dawniej Czerwonych Kosynierów), dwukondygnacyjny, o trzech osiach, murowany, otynkowany. W partii przyziemia, na osiach zamknięte drewnianymi okiennicami otwory okienne i drzwi, nad którymi znajdują się prostokątne szyldy z napisami. Na styku kondygnacji prosty gzyms. W drugiej prostokątne otwory okienne. Fasada zwieńczona schodkowym, prostym szczytem z małą płyciną prostokątną o łuku lancetowatym.

Na fotografii widoczny jest fragment przystającego do wschodniej elewacji budynku dwukondygnacyjnego o dachu mansardowym oraz inne budynki w tle.
Widoczne postaci, to mały chłopiec, mężczyzna trzymający łatę na osi centralnej budynku, przechodząca kobieta z małym dzieckiem.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszynopisem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „Albert-Forster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u „Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną „Morska”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/30/44

Wymiary: 20,7 x 21,3 cm (karta), 6,7 x 10,1 cm (fotografia)

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL