Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

nieznana

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy I Armii Wojska Polskiego 11 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy I Armii Wojska Polskiego  w Gdyni, z zespołu 19 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Karta z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu i naniesionymi danymi technicznymi budynku.
Fotografia przedstawia budynek na planie prostokąta z występem od strony tylnej elewacji, mieszczący się pod numerem 11 na ul. I. Armii Wojska Polskiego. Budynek jednej kondygnacji, z poddaszem. Dach dwuspadowy o kalenicy równoległej do ulicy.  Ściany tynkowane.
Na zdjęciu elewacja od strony ulicy. Z trzema nieregularnie rozstawionymi osiami okien. Na parterze okna prostokątne, w pasie poddasza zwieńczone łukiem. Wystający, przed elewację boczną, dach podparty drewnianymi belkami na wysokości okapu.
Na drugim planie widać wielokondygnacyjny budynek w stanie surowym, bez otynkowania oraz stolarki. Dach płaski. Regularna siatka kwadratowych otworów okiennych, na każdej z kondygnacji. Łącznie 5 osi. Boczna elewacja z wystającym przed lico ściany a także ponad dach ryzalitem, o mniejszych, symetrycznie rozstawionych okienkach na każdym piętrze.
Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa w języku niemieckim „Mackensen” przekreślona. Poprawiona odręcznie na nazwę polską „ ul. Lipowa – I Armii W.P.”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznana

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/7/13

Wymiary: 20,3 x 21,0 cm (karta), 7,5 x 10,6 cm (fotografia)

Tworzywo: tektura, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL