Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bajończyków 19 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bajończyków 19 w Gdyni, z zespołu 5 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Karta z naklejoną fotografią czarno-biała w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku, na planie rozczłonkowanego prostokąta.
Na fotografii budynek trzykondygnacyjny, podpiwniczony, otynkowany o dachu płaskim. Widoczna elewacja boczna budynku oraz częściowo frontowa. Ściana boczna rozczłonkowana przez cofnięcie w głąb lica budynku, na szerokość balkonu umieszczonego na drugiej kondygnacji. Otwory okienne na dwóch osiach. W pozostałej części elewacji, przy jej lewej krawędzi, przeprucie  prostokątnymi otworami okiennymi, na jednej osi. W elewacji frontowej, widoczne cofnięcie części ściany, fragment daszku murowanego oddzielającego partie przyziemia, jedno prostokątne okno i w najwyższej kondygnacji fragment konstrukcji transparentnej o wyraźnie zaznaczonej ramie flankującej obiekt. Przed budynkiem widoczny trzepak, ścieżka wytyczona wśród traw, z lewej strony fragment ogrodzenia złożonego z siatek metalowych zamontowanych na betonowych słupach.
Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „ Schubert=Wilhelm Tell” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „ Bajończyków”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/9/1

Wymiary: 20,3 x 21,0 cm (karta), 7,1 x 9,1 cm (fotografia)

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL