Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bajończyków 10 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bajończyków 10 w Gdyni, z zespołu 5 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Karta z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku.
Na fotografii widoczny budynek mieszkalny dwukondygnacyjny, podpiwniczony, otynkowany, o dachu płaskim. W podpiwniczeniu ściany pokryte płytkami klinkierowymi. Elewacja frontowa, rozczłonkowana o układzie geometrycznym, przepruta w dwóch kondygnacjach oknami wstęgowymi (po cztery otwory okienne) na trzech osiach. Z prawej strony  partie okien cofnięte do tyłu.  W kondygnacji przyziemia od prawej strony dobudowane schody proste przy licu muru. Na dachu budynku taras z konstrukcją ograniczająca przestrzeń. Boczna elewacja przepruta prostokątnymi otworami okiennymi w dwóch kondygnacjach, na trzech osiach. Na pierwszej od prawej osi balkony z balustradą z prętów horyzontalnie umieszczonych.
Posesja ogrodzona ogrodzeniem złożonym z siatek metalowych wspartych na ramach zamontowanych pomiędzy słupami betonowymi. W tle budynek mieszkalny.

Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „ Schubert=Wilhelm Tell” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „ Bajończyków”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/9/4

Wymiary: 20,2 x 21,0 cm (karta), 7,2 x 9,6 cm (fotografia)

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL