Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Pocztówka “Gruss aus dem Ostseebad Zoppot”

Detailed description:

Pocztówka kolorowa z czerwonym opisem nadrukowanym na awersie : „Gruss aus dem Ostseebad Zoppot” (pozdrowienia z nadbałtyckiego uzdrowiska Sopot).
Na pocztówce umieszczone są dwie grafiki – chromolitografie. Na pierwszej (wyżej) jest ujęcie z drewnianego pomostu w stronę brzegu, wykonane w Orłowie. Przy pomoście, po prawej stronie zacumowane są barki z nadbudówkami i masztami. Przy nich znajdują się mężczyźni w czapkach z daszkiem. Na pomoście po lewej stronie, widoczna sylwetka kobiety wraz z mężczyzną, który niesie jej bagaże. Przy prawej krawędzi zdjęcia, na brzegu, mieści się Dom Kuracyjny – Kurhaus z tawerną przylegającą do niego od lewej strony. Dalej, na brzegu, kilka budynków o dachach dwuspadowych. W górnej części mieści się napis : „MotorbootAnlegestelleAdlerhorst b. Zoppot/ mit BlicknachdemKurhaus” (Przystań motorówek w Orłowie koło Sopotu/ widok na Kurhaus).

Zdjęcie umieszczone niżej – „motor boot Vergnügungsfahrt von Zoppotnach Adlerhorst” – przedstawia motorówkę pasażerską, wycieczkową z Sopotu do Orłowa – ujęcie z góry na siedzących przy burtach pasażerów.
Na odwrocie pozdrowienia w języku niemieckim – mało czytelne napisane ołówkiem; zielony znaczek pocztowy, a na nim stempel z data „ 11.8.12 oraz nadruk: „Verlag John Lukowski, Bauthen O.S. Nachdruckverboten 1911 No. 1000”.

Additional information:

Object belongs to the collection:

Orlowo and Kolibki in Postcards until 1939

Object categories:

Recreation Landscape

Period:

do 1919 roku

Kind/type:

Postcard

Author: nieznany

Date: 1911

Signature: MMG/HM/II/3507/7

Measurements: 13,8 x 8,8 cm

Material: papier

License: CC BY-NC-ND 3.0PL