Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Zygmunta Augusta 2-4 w Gdyni

Detailed description:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Zygmunta Augusta 2-4 w Gdyni, z zespołu 5 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Karta z naklejoną fotografią czarno-biała w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i tabelkami przeznaczonymi do wypełnienia danymi technicznymi budynku.
Na fotografii budynek przy ulicy Zygmunta Augusta 2-4, typu barakowego, parterowy, częściowo otynkowany, widoczna okładzina z desek na pierwszej od prawej ścianie budynku. Bryła rozczłonkowana, złożona z dwóch prostokątów przecinających się pod kątem prostym. Zastosowanie dwóch typów dachu, dwuspadowego o małym stopniu nachylenia i pulpitowego. Partia szczytu przepruta otworami okiennymi o oknach z regularnym podziałem na pola prostokątne.
Przed budynkiem, betonowe podwyższenie na wysokość cokołu budynku, przy jego krawędziach umieszczone ogrodzenie zamontowane na betonowych słupach. W prawej części fotografii, działka ograniczona płotem złożonym z przystających desek. W tle widoczne fragmenty wielokondygnacyjnych budynków mieszkalnych.
Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „Burgunden” przekreślona. Poprawiona odręcznie na nazwę polską „Zygmunta Augusta”. W dolnej rubryce określonej przez „Unmerkungen” , mieści się notka określająca lokalizacje obiektu, „Ecke Goten= Strasse 13/15”, róg ulicy Gotenstraße (Starowiejskiej) z Burgundenstraße (Zygmunta Augusta).

Additional information:

Object categories:

City Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/8/4

Measurements: 20,3 x 21,0 cm

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL