Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Array

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 93 z zespołu 93 kart ewidencyjnych budynku z czasów okupacji niemieckiej.

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną czarno-białą fotografią w prawym górnym rogu. Fotografia opatrzona opisem odręcznym “Foto 374/3”. Zdjęcie przedstawia budynek mieszkalny nr 93 przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów w Gdyni. Ceglany blok z płaskmi dachem. Własność Towarzystwa Budowy Osiedli. Fragment zespołu bloków mieszkalnych powstałego w latach 1937-1941 w Grabówku. Budynek usadowiony prostopadle do ulicy, za nim ogrodzony, asfaltowy plac, do którego prowadzi drewniana furtka widoczna w prawym dolnym rogu zdjęcia. Segment budynku widoczny po prawej stronie fotografii 4-kondygnacyjny z użytkowym poddaszem, pozostała część budynku złożona z parteru prawdopodobnie z przeznaczeniem na lokale użytkowe oraz z 3 pięter. W dole zdjęcia widoczny fragment pasu zieleni.
W lewym górnym rogu karty znajduje się numer sygnatury oraz szkic położenia budynku naniesiony czarnym i czerwonym tuszem. Szkic opatrzony odręcznym podpisem z korektą nazwy ulicy z niemiecko na polskojęzyczną. Na odwrocie karty znajduje się opis techniczny budynku w języku niemieckim. Rubryka z nazwą ulicy wypełniona jest maszynodrukiem: “Albert-Forster/150-te”, przekreślona i poprawiona ręcznie na “Morska- Czerw. Kosynierów”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: Array

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/30/84

Measurements: 20,7x21,3cm (wymiary karty); 6,7x 9,8 cm (wymiary

Material: karton

License: CC BY-NC-ND 3.0PL