Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 4

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejonymi fotografiami czarno-białymi budynku, w dobrym stanie zachowania w prawym górnym rogu oraz poniżej, po zniszczeniach, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku. Na fotografii budynek przy ulicy Morskiej 4 (dawniej Czerwonych Kosynierów), jednokondygnacyjny z poddaszem użytkowym, otynkowany o dachu dwuspadowym krytym dachówką, z dwoma prostopadłościennymi kominami w kalenicy dachu. W elewacji frontowej trzy otwory okienne i drzwi, w szczycie budynku po dwa otwory okienne w kondygnacji. Na pierwszym planie widoczny częściowo prosty płot drewniany. Po prawej stronie, przy ścianie budynku stoi mężczyzna trzymający łatę. W punkcie na krawędzi połaci dachowej, na linii określonej przez krawędź drugiego od lewej okna, znajduje się słup sieci elektrycznej.
Druga fotografia umieszczona w lewym dolnym rogu karty, wystająca 4mm poza krawędź karty, przedstawia obiekt po zniszczeniach, w scenerii zimowej. Ujęcie budynku od strony nie przedstawionej na fotografii pierwszej. Zniszczona konstrukcja dachu oraz naroże budynku. Widoczne pozostałości murów budynku. Z lewej strony fragment dachu krytego dachówką. W tle, po prawej stronie, zawieszona linka z wywieszonym praniem.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim “Albert-Forster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u “Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną “Morska”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/30/153

Measurements: 20,2x21,0cm (karta); 6,6x9,9cm; 6x9,2cm

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL