Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 106 z zespołu 153 kart ewidencyjnych budynku z czasów okupacji niemieckiej.

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną czarno-białą fotografią w prawym górnym rogu. Fotografia opatrzona opisem odręcznym “Foto 369/7”. Zdjęcie przedstawia 4-kondygnacyjny blok mieszkalny nr 106 przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów należący do zespołu mieszkaniowego Pracowników Poczty, Telegrafów i Telefonów. Został wybudowany w 1938 roku, a autorem projektu był Julian Puterman-Sadłowski. W skład zespołu wchodziły 3 bloki mieszkaniowe z wolnostojącym przedszkolem i garażami wbudowanymi w skarpę oraz budynek poczty. Blok zbudowany z betonowej płyty z ceglanym przyziemiem. Budynek w ujęciu bocznym, z trzema podłużnymi balkonami oraz z widoczną tylną ścianą budynku, na której znajduje się 12 małych balkonów. Otoczenie osiedla piaszczyste. Z prawej strony zdjęcia widoczny fragment ogrodzenia. Za budynkiem widoczne przedszkole oraz inny blok należący do zespołu mieszkaniowego.
W lewym górnym rogu karty znajduje się numer sygnatury oraz szkic położenia budynku naniesiony czarnym i czerwonym tuszem. Szkic opatrzony odręcznymi opisami numerów bloków. Na odwrocie karty znajduje się opis techniczny budynku w języku niemieckim. Rubryka z nazwą ulicy wypełniona jest maszyno-drukiem: “Albert-Forster=150-te”, przekreślona i poprawiona ręcznie na “Morska- Czerw. Kosynierów”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1940-1949

Signature: MMG/HM/II/30/70

Measurements: 20,6x21,2cm (wymiary karty); 7,0 x 9,9 cm (wymiary

Material: karton

License: CC BY-NC-ND 3.0PL