Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Array

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 100 z zespołu 153 kart ewidencyjnych budynku z czasów okupacji niemieckiej.

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną w prawym rogu czarno-białą fotografią, pod którą umieszczono odręczny napis “Foto 371/10”. W lewym górnym rogu umieszczono odręcznie sygnaturę obiektu. Obok zdjęcia znajduje się plan usytuowania budynku z zarysem jego kształtu, oraz nazwami otaczających ulic. Poniżej zdjęcia i planu, bliżej lewego dolnego rogu karty sytuacyjnego znajduje się tabelka na dane techniczne, niewypełniona. Obok tabelki, po prawej stronie karty znajduje się dopisany ołówkiem napis “zwII/43”. Fotografia przedstawia parterowy budynek typu barakowego, prawdopodobnie sklep z widocznym wejściem z drewnianymi, dwuskrzudłowymi drzwiami, oraz dwoma oknami. Przed wejściem znajdują się schodki. Po obu stronach budynku znajduje się przylegający do niego drewnainy płot. W tle za budynkiem widoczny jest po lewej stronie zdjęcia inny budynke barakowy, drewniany. Po rowej stronie zdjęcia, na dalszym planie widoczny jest trzypiętrowy budynek, prawdopodobnie mieszkalny.
Na odwrocie zdjęcia znajduje się tabelka z opisem technicznym budynku w języku niemieckim. W rubryce z nazwą ulicy znajduje się przekreślony, wykonany na maszynie napis “Albert Forster – 150-te”. Obok dopisana odręcznie polska nazwa ulicy “Morska – Czerwonych Kosynierów”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: Array

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/30/76

Measurements: 20,6x21,4cm (wymiary karty); 6,9x 9,9 cm (wymiary

Material: karton

License: CC BY-NC-ND 3.0PL