Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej 73N w Gdyni, z zespołu 153 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku. Na fotografii budynek mieszkalny przy ulicy Morskiej 73N (dawniej Czerwonych Kosynierów), parterowy, na planie rozczłonkowanego prostokąta, o dachu wielospadowym z dachówką ceramiczną. Jako budulec, na odwrociu karty ewidencyjnej, wskazane są cegła i beton. Na fotografii widoczne są betonowe ściany budynku.
W partii przyziemia, w elewacjach trzy prostokątne otwory okienne z murowanymi parapetami zewnętrznymi oraz pięć par drzwi. W elewacji bocznej podwójne drzwi drewniane. W widocznym szczycie, ramienia budynku, znajdują się dwa małe otwory okienne. W połaci dachowej dwa wole oka.
W tle, fragment wielokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, elewacja w układzie geometrycznym.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim “Albert-Forster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u “Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną “Morska”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/30/98

Measurements: 20,7 x 21,3 cm (karta), 6,7 x 9,9 cm (fotografia)

Material: karton

License: CC BY-NC-ND 3.0PL