Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej 63 w Gdyni

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku w języku niemieckim, z czasów okupacyjnych.  
Na fotografii budynek typu barakowego o przeznaczeniu przemysłowym, przy ulicy Morskiej 63 (dawniej Czerwonych Kosynierów) parterowy, elewacja wykonana z desek. Widoczne duże, prostokątne otwory okienne i drzwiowe. Na pierwszym planie, po prawej stronie fragment konstrukcji metalowej. Po lewej stronie fotografii, w elewacji budynku widoczne dwa przeszklone otwory okienne i otwór drzwiowy. Na osi centralnej budynku, stoi mężczyzna w garniturze i kapeluszu, trzymający łatę. Przy lewej krawędzi fotografii, widoczna młoda kobieta w otworze drzwiowym i opierający się o ścianę chłopiec. W tle widoczne niewyraźne zarysy zabudowy.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim “Albert-Foster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u – “Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną – “Morska”. W wersie określonym przez rubrykę ze słowem “Lage”, w ostatniej rubryce, napis wykonany maszyno-drukiem “Schlosserei Stoeck”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/30/109

Measurements: 20,7 x 21,3 cm (karta), 6,8 x 9,8 cm (fotografia)

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL