Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej 147 w Gdyni

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku. Na fotografii budynek mieszkalny przy ulicy Morskiej 147 (dawniej Czerwonych Kosynierów), dwukondygnacyjny, o trzech osiach, murowany, otynkowany. W partii przyziemia, na osiach zamknięte drewnianymi okiennicami otwory okienne i drzwi, nad którymi znajdują się prostokątne szyldy z napisami. Na styku kondygnacji prosty gzyms. W drugiej prostokątne otwory okienne. Fasada zwieńczona schodkowym, prostym szczytem z małą płyciną prostokątną o łuku lancetowatym.

Na fotografii widoczny jest fragment przystającego do wschodniej elewacji budynku dwukondygnacyjnego o dachu mansardowym oraz inne budynki w tle.
Widoczne postaci, to mały chłopiec, mężczyzna trzymający łatę na osi centralnej budynku, przechodząca kobieta z małym dzieckiem.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszynopisem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim “Albert-Forster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u “Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną “Morska”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/30/44

Measurements: 20,7 x 21,3 cm (karta), 6,7 x 10,1 cm (fotografia)

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL