Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

nieznana

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy I Armii Wojska Polskiego 14 w Gdyni

Detailed description:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy I Armii Wojska Polskiego 14  w Gdyni, z zespołu 19 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Karta z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu i naniesionymi danymi technicznymi budynku.
Fotografia przedstawia dwukondygnacyjny budynek mieszkalny, przy ul . I. Armii Wojska Polskiego 14. Budynek na planie prostokąta, z występem we frontowej elewacji. Ściany otynkowane, zwieńczone ozdobnym gzymsem. Dach płaski.
Na zdjęciu widać frontową oraz boczną elewację. Wejście przez podcień z gzymsem na jego obwodzie, podparty słupem w narożniku. Nad wejściem wysokie, czterokomorowe okno. Elewacja boczna z dwiema osiami okien po obu stronach uskoku oraz jednym oknie na parterze przy frontowym narożniku.
Dom posadowiony na wzniesieniu. Otoczony murem oporowym, zwieńczonym siatką grodzącą z drutem kolczastym na szczycie. W pasie muru stalowa furtka w osi drzwi.
Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa w języku niemieckim „Mackensen” przekreślona. Poprawiona odręcznie na nazwę polską „ ul. Lipowa – I Armii W.P.”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznana

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/7/11

Measurements: 20,3x21,0 cm (karta), 7,5x10.6 cm (fotografia)

Material: tektura, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL