Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bielskiej 10 w Gdyni

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku. Na fotografii budynek przy ulicy Bielskiej 10, jednokondygnacyjny z poddaszem użytkowym, trzyosiowy, otynkowany, o dachu płaskim. Prostokątne otwory okienne z murowanym parapetem, nieznacznie wychodzącym przed lico muru, z prostym gzymsem wieńczącym kondygnacje. W wyższej kondygnacji małe otwory okienne na osiach, przy środkowym zamontowana sieć elektryczna. Do budynku z obu stron przystają pomieszczenia o przeznaczeniu gospodarczym, parterowe, otynkowane, z dwiema parami drzwi z desek. Z lewej strony okładzina ściany z przystających do siebie pionowych desek, widoczne małe okno i drzwi.
Na pierwszym planie ogródek działkowy z roślinami z wytyczoną ścieżka i odgrodzony  od zabudowy prostym, drewnianym płotem sztachetowym. Przy krawędzi budynku opierający się chłopiec z łatą.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim “Rybniker=Schulitzer” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską “Bielska”. W rubryce określonej przez napis ” Stadtgebiet von” mieści się wypełnienie “Gotenhafen=Klein Katz”

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/14/5

Measurements: 20,3 x 21,0 cm (karta), 7,1 x 10,3 cm (fotografia)

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL