Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bednarskiej 4

Detailed description:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bednarskiej 4 w Gdyni, z zespołu 3 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej. Karta z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionymi danymi technicznymi budynku na odwrocie karty.

Na fotografii budynek parterowy, o dachu płaskim z poddaszem użytkowym, podmurowany, otynkowany. W widocznej elewacji frontowej, mieści się otwór okienny w opasce drewnianej i z okiennicami oraz otwór drzwiowy, przed którym znajdują się proste schodki. Partie pierwszej kondygnacji flankuje gzyms prosty. Na osi centralnej, w partii poddasza mieści się mały otwór okienny w drewnianej opasce. Powyżej widoczny okap i obok osi wyznaczonej przez okienko, w połaci dachu znajduję się prostopadłościenny, murowany komin. Na pierwszym planie, przed budynkiem widoczne krzewy i drzewa. Przy fasadzie stoi mężczyzna trzymający łatę, a po lewej stronie budynku ujęty w ruchu został mały chłopiec. Z lewej strony fotografii widoczny fragment budynku przy ulicy Bednarskiej 4a.

Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „ Steiler-Weg.” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „ Bednarska”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/11/2

Measurements: 20,2 x 21,0 cm (karta), 7,5 x 10,6 cm (fotografia)

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL