Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 107 z zespołu 153 kart ewidencyjnych budynku z czasów okupacji niemieckiej.

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna z naklejoną czarno-białą fotografią w prawym górnym rogu. Fotografia opatrzona opisem odręcznym „Foto 373/1”. Zdjęcie przedstawia ceglany budynek nr 107 przy ulicy Morskiej w trakcie budowy. Na zdjęciu widoczne przyziemie z miejscami na okna lub wejścia oraz fragmenty ścian wzniesionych z cegieł. W ścianie widocznej po lewej stornie fotografii znajdują się 4 małe okienka oraz jedno większe. W ścianie można zauważyć także kilka ubytków cegieł. Przy narożniku budynku stoi pozujący do zdjęcia mężczyzna trzymający łatę. Budynek bez zadaszenia, usytuowany w piaszczystym, lekko porośniętym terenie. W oddali widoczny las oraz zalesione wzgórze. Z prawej strony zdjęcia można dostrzec fragment białego domu mieszkalnego z dwuspadowym dachem.
W lewym górnym rogu karty znajduje się numer sygnatury oraz szkic położenia budynku naniesiony czarnym i czerwonym tuszem. Szkic opatrzony odręcznym podpisem z korektą nazwy ulicy z niemieckiej na polskojęzyczną. Na odwrocie karty znajduje się opis techniczny budynku w języku niemieckim. Rubryka z nazwą ulicy wypełniona jest maszyno-drukiem: „Albert-Forster/150-te”, przekreślona i poprawiona ręcznie na „Morska- Czerw. Kosynierów”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1940-1949

Sygnatura: MMG/HM/II/30/69

Wymiary: 20,6x21,2cm (wymiary karty); 6,5x 9,7 cm (wymiary

Tworzywo: karton

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0PL