Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 107 z zespołu 153 kart ewidencyjnych budynku z czasów okupacji niemieckiej.

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną czarno-białą fotografią w prawym górnym rogu. Fotografia opatrzona opisem odręcznym “Foto 373/1”. Zdjęcie przedstawia ceglany budynek nr 107 przy ulicy Morskiej w trakcie budowy. Na zdjęciu widoczne przyziemie z miejscami na okna lub wejścia oraz fragmenty ścian wzniesionych z cegieł. W ścianie widocznej po lewej stornie fotografii znajdują się 4 małe okienka oraz jedno większe. W ścianie można zauważyć także kilka ubytków cegieł. Przy narożniku budynku stoi pozujący do zdjęcia mężczyzna trzymający łatę. Budynek bez zadaszenia, usytuowany w piaszczystym, lekko porośniętym terenie. W oddali widoczny las oraz zalesione wzgórze. Z prawej strony zdjęcia można dostrzec fragment białego domu mieszkalnego z dwuspadowym dachem.
W lewym górnym rogu karty znajduje się numer sygnatury oraz szkic położenia budynku naniesiony czarnym i czerwonym tuszem. Szkic opatrzony odręcznym podpisem z korektą nazwy ulicy z niemieckiej na polskojęzyczną. Na odwrocie karty znajduje się opis techniczny budynku w języku niemieckim. Rubryka z nazwą ulicy wypełniona jest maszyno-drukiem: “Albert-Forster/150-te”, przekreślona i poprawiona ręcznie na “Morska- Czerw. Kosynierów”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1940-1949

Signature: MMG/HM/II/30/69

Measurements: 20,6x21,2cm (wymiary karty); 6,5x 9,7 cm (wymiary

Material: karton

License: CC BY-NC-ND 3.0PL