Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Focha 28 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Focha 28 w Gdyni na Wzgórzu Focha (ob. Wzgórze św. Maksymiliana), z zespołu 30 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej. Z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionymi danymi technicznymi budynku.
Zdjęcie obrazuje trzykondygnacyjny budynek mieszkalny, skrajny, w zabudowie szeregowej, na planie prostokąta z wystającym półokrągłym elementem od bocznej strony. Dach jednospadowy z attyką od bocznej strony. Ściana szczytowa z uskokiem na jednej trzeciej długości. Wejście od frontu, po schodkach. Najniższa kondygnacja poniżej poziomu ulicy. Wystający fragment budynku o trzech osiach symetrycznie rozstawionych okien, stanowi taras dla najwyższego piętra. W drugiej połowie bocznej elewacji jedna oś okien. Mniejsze okienka na elewacji frontowej, po każdej stronie drzwi, powtórzone na wyższej kondygnacji z oknem w miejscu drzwi.
Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa w języku niemieckim „ Lenz” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „ Focha”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/49/3

Wymiary: 20,2 x 21,0 cm (karta), 9,2 x 7,2 cm (fotografia)

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL