Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 106 z zespołu 153 kart ewidencyjnych budynku z czasów okupacji niemieckiej.

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna z naklejoną czarno-białą fotografią w prawym górnym rogu. Fotografia opatrzona opisem odręcznym „Foto 369/7”. Zdjęcie przedstawia 4-kondygnacyjny blok mieszkalny nr 106 przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów należący do zespołu mieszkaniowego Pracowników Poczty, Telegrafów i Telefonów. Został wybudowany w 1938 roku, a autorem projektu był Julian Puterman-Sadłowski. W skład zespołu wchodziły 3 bloki mieszkaniowe z wolnostojącym przedszkolem i garażami wbudowanymi w skarpę oraz budynek poczty. Blok zbudowany z betonowej płyty z ceglanym przyziemiem. Budynek w ujęciu bocznym, z trzema podłużnymi balkonami oraz z widoczną tylną ścianą budynku, na której znajduje się 12 małych balkonów. Otoczenie osiedla piaszczyste. Z prawej strony zdjęcia widoczny fragment ogrodzenia. Za budynkiem widoczne przedszkole oraz inny blok należący do zespołu mieszkaniowego.
W lewym górnym rogu karty znajduje się numer sygnatury oraz szkic położenia budynku naniesiony czarnym i czerwonym tuszem. Szkic opatrzony odręcznymi opisami numerów bloków. Na odwrocie karty znajduje się opis techniczny budynku w języku niemieckim. Rubryka z nazwą ulicy wypełniona jest maszyno-drukiem: „Albert-Forster=150-te”, przekreślona i poprawiona ręcznie na „Morska- Czerw. Kosynierów”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1940-1949

Sygnatura: MMG/HM/II/30/70

Wymiary: 20,6x21,2cm (wymiary karty); 7,0 x 9,9 cm (wymiary

Tworzywo: karton

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0PL