Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej 7 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku.
Na fotografii budynek przy ulicy Morskiej 7 (dawniej Czerwonych Kosynierów), dwukondygnacyjny z poddaszem użytkowym, na planie prostokąta, otynkowany z dachem naczółkowym, krytym dachówką ceramiczną. W ujęciu szczytu i elewacji południowej. W szczycie budynku widoczny gzyms ograniczający dolną kondygnacje, w partii poddasza dwa prostokątne otwory okienne. Krawędź budynku boniowana. W elewacji widoczne dwa wykusze, przeprute oknami zwieńczonymi owalnie. W najwyższej ich partii, znajdują się otwory okienne o kształcie półowalnym.
Na pierwszym planie widoczny drewniany płot prosty ogradzający posesje, za nim przy elewacji wysokie brzozy oraz inna roślinność. W tle po lewej stronie fragment budynku o formie kubicznej.
W wykazie właścicieli domów w Gdyni w latach 1937-1938, budynek należał do Leona Gackowskiego.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „Albert-Forster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u „Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną „Morska”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/30/150

Wymiary: 20,3 x 21,0 cm (karta), 6,8 x 9,9 cm (fotografia)

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL