Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej 32 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku.
Na fotografii budynek mieszkalny przy ulicy Morskiej 32 (dawniej Czerwonych Kosynierów), na planie prostokąta z przystającymi trzema połówkami krzyża greckiego, jednokondygnacyjny z poddaszem użytkowym, otynkowany, podmurowany, o narożnikach boniowanych, dachu dwuspadowym krytym dachówką ceramiczną.
W poddaszu, w szczcie, dwa prostokątne otwory okienne, powyżej nich, na osi centralnej, mały oculus.
W partii przyziemia elewacji tylnej, sześć prostokątnych otworów okiennych z drewnianymi okiennicami. W połaci dachu, w poddaszu na osiach centralnych cztery facjatki o dachach dwuspadowych, w każdej jeden, prostokątny otwór okienny, ograniczony od dołu gzymsem, powyżej którego znajduje się mały oculus. Szczyty facjatek i budynku wieńczą małe, prostokątne naczółki.
Na fotografii widoczne ogrodzenie w postaci siatki i drewnianego płotu szczebelkowego wspartego na słupkach. W tle widoczne fragmenty budynków mieszkalnych.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „Albert-Forster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u „Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną „Morska”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/30/129

Wymiary: 20,7 x 21,3 cm (karta), 7,2 x 10,0 cm (fotografia)

Tworzywo: karton

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0PL