Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bednarskiej 4

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bednarskiej 4 w Gdyni, z zespołu 3 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej. Karta z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionymi danymi technicznymi budynku na odwrocie karty.

Na fotografii budynek parterowy, o dachu płaskim z poddaszem użytkowym, podmurowany, otynkowany. W widocznej elewacji frontowej, mieści się otwór okienny w opasce drewnianej i z okiennicami oraz otwór drzwiowy, przed którym znajdują się proste schodki. Partie pierwszej kondygnacji flankuje gzyms prosty. Na osi centralnej, w partii poddasza mieści się mały otwór okienny w drewnianej opasce. Powyżej widoczny okap i obok osi wyznaczonej przez okienko, w połaci dachu znajduję się prostopadłościenny, murowany komin. Na pierwszym planie, przed budynkiem widoczne krzewy i drzewa. Przy fasadzie stoi mężczyzna trzymający łatę, a po lewej stronie budynku ujęty w ruchu został mały chłopiec. Z lewej strony fotografii widoczny fragment budynku przy ulicy Bednarskiej 4a.

Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „ Steiler-Weg.” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „ Bednarska”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/11/2

Wymiary: 20,2 x 21,0 cm (karta), 7,5 x 10,6 cm (fotografia)

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL