Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Balladyny 8 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Balladyny 8 w Gdyni, z zespołu trzech kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Karta z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku. Budynek na planie wielokąta o kątach prostych. Bryła rozczłonkowana o układzie geometrycznym.
Na fotografii, widoczny budynek przypominający zespolone ze sobą, przenikające się trzy różne prostopadłościany. Budynek wielokondygnacyjny, podpiwniczony, o układzie symetrycznym, dachu płaskim, otynkowany, z dobudowaną przeprutą oknami z nadświetlem, o podziale na 15 prostokątnych kwater. Do werandy od lewej strony prowadzą proste schodki betonowe. Na daszku werandy zamontowano okalającą go balustradę, tworząc taras. Elewacja z lewej strony przepruta jest oknami na trzech osiach w trzech kondygnacjach, na bocznej ścianie jeden otwór drzwi wyjściowych na taras. W fasadzie budynku widocznego z prawej strony widoczne okna w partii podpiwniczenia, oraz okna na trzech osiach w dwóch kondygnacjach. W tle widoczne inne budynki i prostopadłościenne kominy.

Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „Danzigblick=Brösner” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „ Balladyny”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/10/3

Wymiary: 20,2 x 20,9 cm

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL