Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej 70 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionymi danymi technicznymi budynku w języku niemieckim, z czasów okupacyjnych.  
Na fotografii budynek typu barakowego o przeznaczeniu mieszkalnym, przy ulicy Morskiej 70 (dawniej Czerwonych Kosynierów) parterowy, o sidingu drewnianym i płaskim dachu. Widoczne dwa prostokątne otwory okienne i drzwi. Na pierwszym planie, roślinność ogrodzona drutem kolczastym zamontowanym na drewnianych palach wbitych w ziemie ( trzy druty zawieszone pomiędzy belkami). w centrum fotografii, przy środkowym oknie, stoi mężczyzna trzymający łatę, obok niego siedzący starszy mężczyzna. Na dalszym planie po prawej stronie widoczny siedzący mężczyzna, małe dziecko ujęte od tyłu oraz umieszczona na stojaku, metalowa miska. W tle zarysy wielokondygnacyjnego budynku i drzewa.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „Albert-Foster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u – „Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną – „Morska”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/30/102

Wymiary: 20,7 x 21,3 cm (karta), 7,0 x 9,8 cm (fotografia)

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL