Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej 152 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku. Na fotografii budynek mieszkalny przy ulicy Morskiej 152 (dawniej Czerwonych Kosynierów), dwukondygnacyjny, z poddaszem użytkowym, o dachu dwuspadowym z facjatką w fasadzie budynku, na osi centralnej, zwieńczonym daszkiem dwuspadowym. Fasada o trzech osiach, w partii przyziemia dwa prostokątne otwory okienne i drzwi na osi centralnej, w wyższej kondygnacji trzy otwory okienne. W szczycie budynku w partii poddasza jeden prostokątny otwór okienny. Budynek murowany, otynkowany.
Przy drzwiach widoczny stojący mężczyzna z łatą. Przestrzeń przed budynkiem ogrodzona prostym, drewnianym płotem szczebelkowym.
W tle fragmenty budynków mieszkalnych.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszynodrukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „Albert-Forster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u „Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną „Morska”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/30/35

Wymiary: 20,7 x 21,3 cm (karta), 6,7 x 9,8 cm (fotografia)

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL