Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej 152 w Gdyni

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku. Na fotografii budynek mieszkalny przy ulicy Morskiej 152 (dawniej Czerwonych Kosynierów), dwukondygnacyjny, z poddaszem użytkowym, o dachu dwuspadowym z facjatką w fasadzie budynku, na osi centralnej, zwieńczonym daszkiem dwuspadowym. Fasada o trzech osiach, w partii przyziemia dwa prostokątne otwory okienne i drzwi na osi centralnej, w wyższej kondygnacji trzy otwory okienne. W szczycie budynku w partii poddasza jeden prostokątny otwór okienny. Budynek murowany, otynkowany.
Przy drzwiach widoczny stojący mężczyzna z łatą. Przestrzeń przed budynkiem ogrodzona prostym, drewnianym płotem szczebelkowym.
W tle fragmenty budynków mieszkalnych.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszynodrukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim “Albert-Forster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u “Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną “Morska”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/30/35

Measurements: 20,7 x 21,3 cm (karta), 6,7 x 9,8 cm (fotografia)

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL