Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

nieznana

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Korzeniowskiego 7 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Korzeniowskiego 7 w Gdyni, z zespołu piętnastu kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej. Karta z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionymi danymi technicznymi budynku.

Fotografia przedstawia dwukondygnacyjny dom w zabudowie bliźniaczej, na planie zbliżonym do kwadratu. Ściany murowane, pokryte tynkiem, zwieńczone wystającym gzymsem. Cofnięty ciemniejszy cokół. Dach płaski. Widok od południowego narożnika. Wejście przy narożniku powstałym przez wysunięcie elewacji sąsiada. Wzdłuż niej daszek do połowy ściany. Narożnik powyżej parteru przeszklony. Druga połowa ściany z niewielkim wykuszem, z przeszkloną ścianką frontową. Powyżej dwa, symetrycznie rozstawione okna. Boczna elewacja z wysunięciem wschodniej połowy ściany, na parterze, tworzącym taras dla wyższej kondygnacji. Wysunięcie z oknem na szerokości całej ściany frontowej oraz bocznej. Druga połowa ściany z jednym oknem w parterze i jednym powyżej.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa w języku niemieckim „Prinz Eugen” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „ul. Korzeniowskiego”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznana

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/90/13

Wymiary: 20,3 x 21,0 cm (karta), 6,8 x 10,0 cm (fotografia)

Tworzywo: fotografia, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL