Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Beniowskiego 27 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Beniowskiego 27 w Gdyni, z zespołu 15 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Karta z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionymi danymi technicznymi budynku.

Zdjęcie przedstawia trzykondygnacyjny budynek mieszkalny z podpiwniczeniem, na planie prostokąta. Zlokalizowany przy ul. Beniowskiego 27. Obiekt posadowiony na cokole, zwieńczony wystającym gzymsem i płaskim dachem. Ściany otynkowane. Parter na półpiętrze.
Na Fotografii północna oraz wschodnia elewacja. Wejście od północy, pod małym daszkiem. Nad wejściem wąskie, podłużne otwory okienne, jeden nad drugim, w jednej osi. Przerwane na wysokości spocznika klatki schodowej wewnątrz. Po drugiej stronie elewacji po jednym dużym oknie na każdej z kondygnacji, łącznie z piwnicą. W centralnej części elewacji proste malowidło naścienne malowane czarną farbą. Wschodnia elewacja podzielona niewielkim cofnięciem od południowej strony, w stosunku 2:1. Cofnięta ściana ślepa, pozostała część z dużymi oknami na dwóch osiach.
Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa w języku niemieckim „ Spichernhöhe” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „ Beniowskiego”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/13/6

Wymiary: 20,7x21,4 cm (karta), 6,9x10,2 cm (fotografia)

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL