Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Beniowskiego 27 w Gdyni

Detailed description:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Beniowskiego 27 w Gdyni, z zespołu 15 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Karta z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionymi danymi technicznymi budynku.

Zdjęcie przedstawia trzykondygnacyjny budynek mieszkalny z podpiwniczeniem, na planie prostokąta. Zlokalizowany przy ul. Beniowskiego 27. Obiekt posadowiony na cokole, zwieńczony wystającym gzymsem i płaskim dachem. Ściany otynkowane. Parter na półpiętrze.
Na Fotografii północna oraz wschodnia elewacja. Wejście od północy, pod małym daszkiem. Nad wejściem wąskie, podłużne otwory okienne, jeden nad drugim, w jednej osi. Przerwane na wysokości spocznika klatki schodowej wewnątrz. Po drugiej stronie elewacji po jednym dużym oknie na każdej z kondygnacji, łącznie z piwnicą. W centralnej części elewacji proste malowidło naścienne malowane czarną farbą. Wschodnia elewacja podzielona niewielkim cofnięciem od południowej strony, w stosunku 2:1. Cofnięta ściana ślepa, pozostała część z dużymi oknami na dwóch osiach.
Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa w języku niemieckim „ Spichernhöhe” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „ Beniowskiego”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/13/6

Measurements: 20,7x21,4 cm (karta), 6,9x10,2 cm (fotografia)

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL