Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bajończyków 8 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bajończyków 8 w Gdyni, z zespołu 5 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Karta z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku.
Na fotografii widoczna frontowa elewacja budynku mieszkalnego, dwukondygnacyjnego z poddaszem użytkowym i tarasem na dachu budynku. Budynek otynkowany o dachu płaskim.
W partii przyziemia część ściany o okładzinie z kamienia ciosanego, w drugiej od lewej strony przeszklone drzwi podwójne. Budynek o układzie geometrycznym, po prawej stronie osi centralnej, w drugiej kondygnacji wykusz o dwóch ścianach w całości przeszklonych. Wsparty jest na słupie przeszywającym podłogę wykuszu.
W dachu budynku zamontowana jest rama ograniczająca przestrzeń tarasu na dachu. Ogrodzenie posesji wykonane z ram siatki metalowej zamontowanych na słupach z kamienia ciosanego. Widoczne zasadzone młode drzewa, w tle i na pierwszym planie trawy.
Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „ Schubert=Wilhelm Tell” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „ Bajończyków”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/9/5

Wymiary: 20,2 x 21,0 cm (karta), 7,3 x 9,7 cm (fotografia)

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL