Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bajończyków 14 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Bajończyków 14 w Gdyni, z zespołu 5 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Karta z naklejoną fotografią czarno-biała w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku, na planie rozczłonkowanej figury geometrycznej o kątach prostych.
Na fotografii widoczny budynek trzykondygnacyjny z poddaszem użytkowym, o układzie geometrycznym, podpiwniczony, otynkowany, o dachu płaskim. W partii przyziemia elewacji frontowej, cofnięta przestrzeń przed lico budynku (nadproże wklęsłe), przedzielone betonowym prostopadłościennym słupem w licu ściany oraz mniejszym konstrukcyjnym na narożu budynku. Do budynku, w jednej trzeciej szerokości przybudowane zostały schody proste z betonową balustradą. Lico przyziemia budynku cofnięte jest w stosunku do reszty ściany, w nim jeden otwór okienny na osi, przy narożu budynku. W kondygnacjach wyższych, otwory okienne na dwóch osiach.
Elewacja boczna na trzech osiach i czterech kondygnacjach przepruta prostokątnymi otworami okiennymi. Budynek zwieńczony prostym gzymsem. Z lewej i prawej strony widoczne fragmenty kolejnych brył składowych budynku, przystające do głównej. W tle częściowo widoczne budynki mieszkalne. Przy ulicy zasadzone zostały młode drzewa.
Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „ Schubert-Wilhelm Tell” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwę polską „Bajończyków”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/9/3

Wymiary: 20,2 x 21,0 cm (karta), 7,2 x 9,7 cm (fotografia)

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL