Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Popiela 16

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Popiela 16, z zespołu 38 kart z fotografiami budynków z okresu okupacji niemieckiej.
Z naklejoną czarno-białą fotografią budynku przy lewym boku, z naniesionymi odręcznie danymi w języku niemieckim. Na odwrocie, dodatkowo zamieszczona jest koperta z dwoma negatywami czarno-białymi budynku.

Zdjęcie przedstawia dwukondygnacyjny dom mieszkalny. Ściany budynku otynkowane. Dach kopertowy, kryty dachówką.
Frontowa elewacja z wysunięciem parteru na szerokości połowy ściany. Po jego środku jedno szerokie okno, z boku jedno małe. W cofniętej części ściany jeszcze jedno w niewielkiej niszy przechodzącej przez narożnik do kolejnego okna. Na całej szerokości frontu ciemniejszy cokół. Parter oddzielony od wyższej kondygnacji gzymsem po całym obwodzie. Nad wysuniętym fragmentem taras z pełną balustradą zwieńczoną takim samym gzymsem. Wklęsły narożnik wypełniony zaokrąglonym balkonem będącym kontynuacją tarasu. Na ścianie po jednym szerokim oknie z każdej strony, to bliżej narożnika w niszy przechodzącej na drugą stronę analogicznie do parteru. Widoczna elewacja boczna z dwiema osiami okien na każdej kondygnacji oraz okienkami doświetlającymi piwnicę poniżej. Przy dalszym narożniku widoczny wystający w głąb fragment z otworem wejściowym.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 20.05.1941

Sygnatura: MMG/HM/II/879/5

Wymiary: 15 x 21 cm

Tworzywo: tektura, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL