Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Array

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 97 z zespołu 153 kart ewidencyjnych budynku z czasów okupacji niemieckiej.

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna z naklejoną w prawym rogu czarno-białą fotografią, pod którą umieszczono odręczny napis „Foto 372/12”. W lewym górnym rogu umieszczono odręcznie sygnaturę obiektu. Obok zdjęcia znajduje się plan usytuowania budynku z zarysem jego kształtu, oraz nazwami otaczających ulic. Poniżej zdjęcia i planu, bliżej lewego dolnego rogu karty sytuacyjnego znajduje się tabelka na dane techniczne, niewypełniona. Obok tabelki, po prawej stronie karty znajduje się dopisany ołówkiem napis „zwII/44”. Fotografia przedstawia trzypiętrowy budynek z nadbudówką w szczycie, prawdopodobnie mieszkalny, otynkowany, z widoczną w szczycie budynku rynną. Po lewej stronie zdjęcia widoczny jest przylegający do budynku drewniany płot.
Na odwrocie zdjęcia znajduje się tabelka na opis techniczny budynku z rubrykami w języku niemieckim, uzupełniona odręcznie w języku polskim.
W rubryce z nazwą ulicy znajduje się odręcznie dopisany napis „Morska – Czerwonych Kosynierów”. W rubryce z nazwą dzielnicy znajduje się odręczny napis „Grabówek”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: Array

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/30/80

Wymiary: 20,6x21,4cm (wymiary karty); 6,9x 9,9 cm (wymiary

Tworzywo: karton

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0PL