Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Array

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 97 z zespołu 153 kart ewidencyjnych budynku z czasów okupacji niemieckiej.

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną w prawym rogu czarno-białą fotografią, pod którą umieszczono odręczny napis “Foto 372/12”. W lewym górnym rogu umieszczono odręcznie sygnaturę obiektu. Obok zdjęcia znajduje się plan usytuowania budynku z zarysem jego kształtu, oraz nazwami otaczających ulic. Poniżej zdjęcia i planu, bliżej lewego dolnego rogu karty sytuacyjnego znajduje się tabelka na dane techniczne, niewypełniona. Obok tabelki, po prawej stronie karty znajduje się dopisany ołówkiem napis “zwII/44”. Fotografia przedstawia trzypiętrowy budynek z nadbudówką w szczycie, prawdopodobnie mieszkalny, otynkowany, z widoczną w szczycie budynku rynną. Po lewej stronie zdjęcia widoczny jest przylegający do budynku drewniany płot.
Na odwrocie zdjęcia znajduje się tabelka na opis techniczny budynku z rubrykami w języku niemieckim, uzupełniona odręcznie w języku polskim.
W rubryce z nazwą ulicy znajduje się odręcznie dopisany napis “Morska – Czerwonych Kosynierów”. W rubryce z nazwą dzielnicy znajduje się odręczny napis “Grabówek”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: Array

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/30/80

Measurements: 20,6x21,4cm (wymiary karty); 6,9x 9,9 cm (wymiary

Material: karton

License: CC BY-NC-ND 3.0PL