Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej 4N w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku. Na fotografii budynek przy ulicy Morskiej 4N (dawniej Czerwonych Kosynierów), dwukondygnacyjny ze strychem nieużytkowym, otynkowany, o dachu dwuspadowym. W fasadzie budynku, na drugiej osi od lewej, dobudowany murowany ganek z daszkiem dwuspadowym z drzwiami w ścianie bocznej oraz dwoma otworami okiennymi. W partii przyziemia budynku, trzy otwory okienne, w drugiej kondygnacji pięć.
Na pierwszym planie widoczne podmurowane wejście do pomieszczenia piwnicznego lub schronu, umieszczonego poniżej poziomu gruntu, widoczne metalowe zawiasy. Za nim widoczny jest pochylony ku posesji opisywanego budynku, płot drewniany. Na jednej z jego belek konstrukcyjnych zawieszona jest linka z wywieszonym praniem. W tle, po lewej stronie znajduję się fragment pomieszczenia złożonego z desek o daszku nachylonym. W tle, po prawej stronie fotografii, częściowo widoczne wielokondygnacyjne budynki mieszkalne.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „Albert-Forster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u „Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną „Morska”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/30/152

Wymiary: 20,3 x 21,0 cm (karta), 6,8 x 9.8 cm (fotografia)

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL