Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

nieznana

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy I Armii Wojska Polskiego 6 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy I Armii Wojska Polskiego  w Gdyni, z zespołu 19 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej.
Karta z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu i naniesionymi danymi technicznymi budynku.
Fotografia przedstawia dwukondygnacyjny, podpiwniczony budynek z poddaszem, przy ul. I. Armii Wojska Polskiego nr 6. Budynek na planie zbliżonym do prostokąta. Ściany otynkowane, dach kopertowy,  z wystającym okapem.
Na zdjęciu elewacja frontowa. Symetryczne, trójosiowe założenie. Główna, środkowa oś, z wejściem po schodkach, pod balkonem wspartym na dwóch kolumnach. Na poddaszu lukarna zwieńczona  spłaszczonym łukiem. Po bokach proste pilastry. Pozostałe, boczne osie z oknem zakończonym półkoliście w pasie parteru. Oknem prostokątnym z festonem pod parapetem, na drugiej kondygnacji oraz wolim okiem na poddaszu. Pod okapem pas fryzu.
Widoczna elewacja boczna z dwiema osiami, o takim samym układzie jak na elewacji frontowej, z jednym wolim okiem w pasie poddasza, między osiami.
Na odwrocie karty, wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa w języku niemieckim „Mackensen” przekreślona. Poprawiona odręcznie na nazwę polską „ul. Lipowa – I Armii W.P.”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1930-1939

Autor: nieznana

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/7/15

Wymiary: 20,3 x 21,0 cm(karta), 7,5 x 10,6 cm (fotografia)

Tworzywo: tektura, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL