Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Staszewski Florian

Eugeniusz Kwiatkowski wraz z dygnitarzami przed budynkiem Dalmoru

Detailed description:

Negatyw czarno-biały ze zbioru negatywów dotyczących Gdyni z lat 1945-1946, przedstawiający Eugeniusza Kwiatkowskiego wraz z dygnitarzami przed budynkiem Dalmor’u na ulicy Hryniewickiego 10.
Przed ceglanym budynkiem widocznych dziesięciu mężczyzn w średnim wieku. Od lewej, trzech w charakterystycznych czapkach dla marynarki handlowej, ze sztywnym daszkiem. Mężczyzna po środku wykonuje uścisk dłoni z Eugeniuszem Kwiatkowskim, ubranym w długi płaszcz, w uniesionej lewej dłoni trzyma kapelusz. Za nim, niski mężczyzna z zarostem, w płaszczu, z czapką, w lewej dłoni trzymający aktówkę, zidentyfikowany jako Franciszek Lubecki. Po prawej stronie fotografii, na pierwszym planie widoczny ujęty od tyłu mężczyzna, lewą dłoń, w której trzyma rękawiczkę, ma zgiętą do tyłu. Wykonuje gest uścisku dłoni osoby na przeciwko, ujętej w en trois quards (w trzy czwarte profilu).
W tle ceglany budynek o wątku polskim, z prostokątnymi otworami okiennymi. Pomiędzy oknem a drzwiami umieszczona jest plakietka z widocznym częściowo napisem “DALMOR” Przedsiębiorstwo Połowów Dalekomorskich”. Do tego budynku przystaje kolejny otynkowany, jednokondygnacyjny, o wysokim dachu, z prostokątnymi otworami okiennymi i przeszklonym nadświetlem nad drzwiami

Additional information:

Object belongs to the collection:

Florian Staszewski’s negatives of 1945-1946

Object categories:

Events

Period:

1945-1949

Technique:

photography

Kind/type:

Celluloid negative

Author: Staszewski Florian

Date: 1946

Signature: MMG/HM/II/192/72

Measurements: 2,4x3,7 cm

Material: klisza celuloidowa

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL