Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Staszewski Florian

Wizyta Eugeniusza Kwiatkowskiego w porcie rybackim w Gdyni

Detailed description:

Negatyw czarno-biały ze zbioru negatywów dotyczących Gdyni z lat 1945-1946, przedstawiający Eugeniusz Kwiatkowskiego wraz z dygnitarzami rządu, przed budynkiem Dalmor’u S.A. na ulicy Hryniewickiego 10.

Na fotografii Eugeniusz Kwiatkowski ujęty z profilu, kierujący się w stronę samochodu. Po lewej stronie, ujęcie tyłu samochodu z czasów wojennych, marki mercedes, z umieszczonym na tylniej masce kołem zapasowym, pniżej, rejestracja o numerze “A-15180”. Na fotografii widocznych siedmiu mężczyzn w średnim wieku, w garniturach. Pierwszy od lewej, w czapce typowej dla szofera w tamtym czasie, mężczyzna otwiera drzwi od samochodu. Trzeci od lewej to Eugeniusz Kwiatkowski, za którym ujęty w ruchu jest mężczyzna z zarostem, trzymający w lewej dłoni zwinięty rulon papieru i kapelusz.
W tle widoczne przyziemie, podpiwniczonego budynku wielokondygnacyjnego. W poziomie podpiwniczenia widoczne ułożenie cegieł w wątku wozówkowym, w kolejnej kondygnacji budynek otynkowany. Prostokątne otwory okienne, z kratownicą w najniższym poziomie. W lewym górnym rogu, na dalszym planie fragment budynku o dachu dwuspadowym.

Additional information:

Object belongs to the collection:

Florian Staszewski’s negatives of 1945-1946

Object categories:

Events Sea

Period:

1945-1949

Technique:

photography

Kind/type:

Celluloid negative

Author: Staszewski Florian

Date: 1946

Signature: MMG/HM/II/192/71

Measurements: 2,4x3,7 cm

Material: klisza celuloidowa

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL