Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Staszewski Florian

Eugeniusz Kwiatkowski wraz z dygnitarzami przed budynkiem Dalmoru

Opis szczegółowy:

Negatyw czarno-biały ze zbioru negatywów dotyczących Gdyni z lat 1945-1946, przedstawiający Eugeniusza Kwiatkowskiego wraz z dygnitarzami przed budynkiem Dalmor’u na ulicy Hryniewickiego 10.
Przed ceglanym budynkiem widocznych dziesięciu mężczyzn w średnim wieku. Od lewej, trzech w charakterystycznych czapkach dla marynarki handlowej, ze sztywnym daszkiem. Mężczyzna po środku wykonuje uścisk dłoni z Eugeniuszem Kwiatkowskim, ubranym w długi płaszcz, w uniesionej lewej dłoni trzyma kapelusz. Za nim, niski mężczyzna z zarostem, w płaszczu, z czapką, w lewej dłoni trzymający aktówkę, zidentyfikowany jako Franciszek Lubecki. Po prawej stronie fotografii, na pierwszym planie widoczny ujęty od tyłu mężczyzna, lewą dłoń, w której trzyma rękawiczkę, ma zgiętą do tyłu. Wykonuje gest uścisku dłoni osoby na przeciwko, ujętej w en trois quards (w trzy czwarte profilu).
W tle ceglany budynek o wątku polskim, z prostokątnymi otworami okiennymi. Pomiędzy oknem a drzwiami umieszczona jest plakietka z widocznym częściowo napisem „DALMOR” Przedsiębiorstwo Połowów Dalekomorskich”. Do tego budynku przystaje kolejny otynkowany, jednokondygnacyjny, o wysokim dachu, z prostokątnymi otworami okiennymi i przeszklonym nadświetlem nad drzwiami

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Wydarzenia

Okres:

1945-1949

Technika:

fotografia

Rodzaj/typ:

Negatyw celuloidowy

Autor: Staszewski Florian

Data: 1946

Sygnatura: MMG/HM/II/192/72

Wymiary: 2,4x3,7 cm

Tworzywo: klisza celuloidowa

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL