Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Sieradzkiej 20

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Sieradzkiej 20, z zespołu 38 kart z fotografiami budynków z okresu okupacji niemieckiej.
Z naklejoną czarno-białą fotografią budynku przy prawym boku, z naniesionymi odręcznie danymi w języku niemieckim. Na odwrocie, dodatkowo zamieszczona jest koperta z negatywem czarno-białym budynku.

Fotografia przedstawia dwukondygnacyjny budynek mieszkalny. Obiekt murowany, tynkowany na biało, dach płaski. Przy narożniku parterowa dobudówka.
Na zdjęciu narożnik z widoczną frontową i boczną elewacją. Front symetryczny, o dwóch osiach kwadratowych okien na każdym z pięter. Parapety uwydatnione za pomocą ozdobnych maskownic w formie drewnianych płotków. Po środku, nad linią nadproży ostatniej kondygnacji widoczna czarna tablica z białym napisem. Ściana zwieńczona attyką schodkową o pięciu stopniach, każdy z nich zakończony ozdobną formą przypominającą daszek dwuspadowy. Boczna elewacja z jedną osią okien bliżej zaplecza. Dalej, przy samym narożniku wejście. Pozostała część ściany pusta. Obok wejścia, prostopadła ściana parterowej dobudówki z dwoma otworami w symetrycznym rozstawie.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 20.05.1941

Sygnatura: MMG/HM/II/879/62

Wymiary: 14,8 x 21,0 cm

Tworzywo: tektura, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL