Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Array

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 78a z zespołu 153 kart ewidencyjnych budynku z czasów okupacji niemieckiej.

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna z naklejoną czarno-białą fotografią w prawym górnym rogu. Fotografia opatrzona opisem odręcznym „Foto 375/2”. Zdjęcie przedstawia budynek mieszkalny nr 78a przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów w Gdyni. Budynek parterowy typu barak z dachem pulpitowym o lekkim nachyleniu. Budynek w ujęciu boczno-frontowym. Ściana boczna pozbawiona okien, zbudowana z desek w różnych odcieniach kolorystycznych. Przed nią stoi mężczyzna spoglądający na łatę. Z prawej strony zdjęcia widoczne drewniane proste ogrodzenie, a za nim widoczne otwarte drzwi wejściowe oraz dwa okna o białych framugach. Na pierwszym planie fotografii, u dołu widoczna bujna roślinność. W tle, w prawej strony fotografii widoczny wysoki, ceglany budynek skryty za dwoma drzewami.
W lewym górnym rogu karty znajduje się numer sygnatury oraz szkic położenia budynku naniesiony czarnym i czerwonym tuszem. Szkic opatrzony odręcznym podpisem z korektą nazwy ulicy z niemieckiej na polskojęzyczną. Na odwrocie karty znajduje się opis techniczny budynku w języku niemieckim. Rubryka z nazwą ulicy wypełniona jest maszynodrukiem: „Albert-Forster/150-te”, przekreślona i poprawiona ręcznie na „Morska- Czerw. Kosynierów”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: Array

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/30/90

Wymiary: 20,8x21,4cm (wymiary karty); 6,9x 9,7 cm (wymiary

Tworzywo: karton

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0PL