Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Array

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów nr 78 z zespołu 153 kart ewidencyjnych budynku z czasów okupacji niemieckiej.

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna z naklejoną czarno-białą fotografią w prawym górnym rogu. Fotografia opatrzona opisem odręcznym „Foto 375/1”. Zdjęcie przedstawia budynek mieszkalny nr 78 przy ulicy Morskiej – Czerwonych Kosynierów w Gdyni. Drewniany budynek parterowy typu barakowego z płaskmi dachem i niewielkim kominem. Budynek w ujęciu frontowym. W ścianie frontowej znajdują się dwa okna udekorowane firankami. Z lewej strony wejście do budynku zamknięte drewnianą połacią. Za domem widoczne proste, szczebelkowe ogrodzenie. Budynek znajduje się w centralnej części zdjęcia. Przed nim znajduje się ogród: z lewej strony fotografii pokryty trawnikiem, prawa część przeznaczona na uprawy rolne. Przy oknie usytuowanym bliżej wejścia stoi łata, którą trzyma młody, jasnowłosy mężczyzna w marynarce. Po jego lewej stronie idzie ubrana w sukienkę i jasny fartuch, obrócona plecami do zdjęcia, kobieta sfotografowana w ruchu.
W lewym górnym rogu karty znajduje się numer sygnatury oraz szkic położenia budynku naniesiony czarnym i czerwonym tuszem. Szkic opatrzony odręcznym podpisem z korektą nazwy ulicy z niemiecko na polskojęzyczną. Na odwrocie karty znajduje się opis techniczny budynku w języku niemieckim. Rubryka z nazwą ulicy wypełniona jest maszynodrukiem: „Albert-Forster/150-te”, przekreślona i poprawiona ręcznie na „Morska- Czerw. Kosynierów”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: Array

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/30/91

Wymiary: 20,7x21,4cm (wymiary karty); 6,7x 9,9 cm (wymiary

Tworzywo: karton

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0PL