Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej 73N w Gdyni, z zespołu 153 kart z fotografiami budynków z czasów okupacji niemieckiej

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku. Na fotografii budynek mieszkalny przy ulicy Morskiej 73N (dawniej Czerwonych Kosynierów), parterowy, na planie rozczłonkowanego prostokąta, o dachu wielospadowym z dachówką ceramiczną. Jako budulec, na odwrociu karty ewidencyjnej, wskazane są cegła i beton. Na fotografii widoczne są betonowe ściany budynku.
W partii przyziemia, w elewacjach trzy prostokątne otwory okienne z murowanymi parapetami zewnętrznymi oraz pięć par drzwi. W elewacji bocznej podwójne drzwi drewniane. W widocznym szczycie, ramienia budynku, znajdują się dwa małe otwory okienne. W połaci dachowej dwa wole oka.
W tle, fragment wielokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, elewacja w układzie geometrycznym.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszyno-drukiem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „Albert-Forster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u „Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną „Morska”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/30/98

Wymiary: 20,7 x 21,3 cm (karta), 6,7 x 9,9 cm (fotografia)

Tworzywo: karton

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0PL