Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej 157/159 w Gdyni

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionym szkicem położenia i danymi technicznymi budynku.
Na fotografii budynek mieszkalny przy ulicy Morskiej 157/159 (dawniej Czerwonych Kosynierów), dwukondygnacyjny, ceglany,podpiwniczony, z dobudowaną werandą z dachem o lekkim spadku. W partii przyziemia prostokątne otwory okienne z drewnianymi okiennicami. W wyższej kondygnacji, w szczycie, trzy otwory okienne zaokrąglone od góry.
Ujęcie budynku od strony szczytu i elewacji bocznej. Dach dwuspadowy wykonany z dachówki ceramicznej, mniejszy daszek wykonany z blachy.
Przed oknem w elewacji bocznej ujęty jest stojący mężczyzna trzymający łatę. Na pierwszym planie, przed dobudówką widoczne skupisko drewnianych konstrukcji, przewieszone przez prosty, drewniany płot, nawarstwione grube materiały.
W tle drzewa i wielokondygnacyjny budynek mieszkalny.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszynopisem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim „Albert-Forster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u „Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną „Morska”.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 1939-1945

Sygnatura: MMG/HM/II/30/26

Wymiary: 20,2 x 21,0 cm (karta), 6,8 x 9,7 cm (fotografia)

Tworzywo: karton, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL