Kontrast:
Czcionka:

Przeszukaj zbiory Cyfrowego Archiwum:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Mierniczej 8

Opis szczegółowy:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Mierniczej 8, z zespołu 38 kart z fotografiami budynków z okresu okupacji niemieckiej.
Z naklejoną czarno-białą fotografią budynku przy lewym boku, z naniesionymi odręcznie danymi w języku niemieckim. Na odwrocie, dodatkowo zamieszczona jest koperta z trzema negatywami czarno-białymi budynku i dwiema fotografiami.

Fotografia przedstawia parterowy dom mieszkalny z nadbudówką.  Budynek podpiwniczony, o podwyższonym parterze. Ściany w większości otynkowane a w części o widocznej strukturze cegły. Dach płaski, otoczony grubszym gzymsem.
Widoczna na zdjęciu frontowa elewacja przedzielona w połowie bryłą klatki schodowej. Ta z pionowym niszą wypełnioną oknami na poszczególnych półpiętrach. Nisza otoczona grubą, ceglaną opaską. Fragment ściany po lewej stronie zlicowany z klatką schodową, o jednym, szerokim oknie w centrum. Po przeciwnej stronie ściana cofnięta, z wejściem przy wklęsłym narożniku przekrytym kwadratowym daszkiem. Obok jedno okno. Na bocznej elewacji jeden otwór bliżej zaplecza.

Dodatkowe dane:

Kategorie obiektu:

Architektura

Okres:

1939-1945

Autor: nieznany

Data: 30.05.1941

Sygnatura: MMG/HM/II/879/8

Wymiary: 15 x 21 cm

Tworzywo: tektura, papier fotograficzny

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL