Contrast:
Font:

Search the Digital Archive resources:

Karta ewidencyjna budynku przy ulicy Morskiej 152b w Gdyni

Detailed description:

Karta ewidencyjna z naklejoną fotografią czarno-białą w prawym górnym rogu, z naniesionymi danymi technicznymi budynku. Na fotografii budynek mieszkalny przy ulicy Morskiej 152b (dawniej Czerwonych Kosynierów), jednokondygnacyjny, otynkowany. W zachodniej elewacji mieści się jeden prostokątny otwór okienny, w południowej drzwi i mały ślepy otwór okienny w partii strychu, zasklepiony deskami.
Na osi centralnej, elewacji zachodniej, oparta jest łata, przytrzymywana przez mężczyznę w płaszczu i kapeluszu. Za mężczyzną znajduje się prosty, drewniany płot. Do łaty przystaje mała ławka o metalowych nogach. Przy krawędzi budynku opierająca się o ścianę mała dziewczynka, w dalszej części fotografii widoczna jest niewyraźna postać chłopca. W tle fragmenty innych zabudowań.

Na odwrocie karty wypełnienie danych maszynopisem z okresu okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy w języku niemieckim “Albert-Forster” przekreślona, poprawiona odręcznie na nazwy polskie z okresu PRL-u “Czerwonych Kosynierów”, uzupełniona o przedwojenną i współczesną “Morska”.

Additional information:

Object categories:

Architecture

Period:

1939-1945

Kind/type:

Record sheet

Author: nieznany

Date: 1939-1945

Signature: MMG/HM/II/30/34

Measurements: 20,3 x 21,0 cm (karta), 6,7 x 9,8 cm (fotografia)

Material: karton, papier fotograficzny

License: CC BY-NC-ND 3.0 PL